Toimituskunta - Redaktion

Suomen Fyysikkoseura - Finlands fysikerförening ry

Tero Karjalainen, päätoimittaja (1.1.2018 alkaen)
tero.karjalainen@uef.fi
Itä-Suomen yliopisto, Sovelletun fysiikan laitos
Kuopion kampus, PL 1627, 70211 KUOPIO

Minna Palmroth
minna.palmroth@helsinki.fi
Fysiikan osasto, Alkeishiukkasfysiikka ja astrofysiikka
PL 68, 00014 Helsingin yliopisto

Patrick Rinke
patrick.rinke@aalto.fi
Aalto-yliopisto, Otaniemi Espoo

Taina Ruuskanen
taina.ruuskanen@helsinki.fi
Fysiikan osasto
PL 64, 00014 Helsingin yliopisto

Suomen Matemaattinen yhdistys - Finlands matematiska förening rf

Petri Ola
petri.ola@helsinki.fi
Matematiikan ja tilastotieteen osasto
PL 68, 00014 Helsingin yliopisto

Fysikersamfundet i Finland - Suomen fyysikkojen seura rf

Thomas Hackman
thomas.hackman@helsinki.fi
Fysiikan osasto
PL 64, 00014 Helsingin yliopisto

 

        thomas.hackman(at)helsinki.fi